2019 Coles Aust Little Athletics Champs

Start date/timeEvent
Num
Heat
Numb
OrderEventName  Bib
Number
TeamRankResultPara
Pctg
27 Apr 2019 15:00 20 1 1 Mens High Jump Under 13 Caylon SEELANDER 826 Western Australia 6 1.60  
28 Apr 2019 10:05 34   1 Mens 1500 metres Under 13 Declan SOMERS 828 Western Australia 17 305.22  
28 Apr 2019 14:50 54   2 Mens 4x100 metres Relay Under 13 Caylon SEELANDER 826 Western Australia      
28 Apr 2019 13:15 47   2 Womens Triple Jump Under 13 Kalliyan SEREMET 414 Queensland      
28 Apr 2019 11:45 42   2 Mens Triple Jump Under 13 Marco SPAGNUOLO 728 Victoria 2 11.85  
28 Apr 2019 09:25 30   2 Womens High Jump Under 13 Klara STEINHAUSER 115 Australian Capital Territory 15 1.40  
27 Apr 2019 12:45 10   2 Womens Long Jump Under 13 Elli SYMONDS 710 Victoria 6 5.29  
27 Apr 2019 12:50 11   3 Mens 800 metres Under 13 Declan SOMERS 828 Western Australia 19 151.23  
28 Apr 2019 14:50 54   3 Mens 4x100 metres Relay Under 13 Marco SPAGNUOLO 728 Victoria      
      3   Joshua SULLIVAN 729 Victoria      
28 Apr 2019 15:30 57   3 Womens Sprint Medley Under 13 Elli SYMONDS 710 Victoria      
27 Apr 2019 12:45 10   4 Womens Long Jump Under 13 Chelsea SCOLYER 613 Tasmania 4 5.42  
27 Apr 2019 16:00 24   4 Womens 200 metres Under 13           2 25.97  
27 Apr 2019 15:00 20   4 Mens High Jump Under 13 Tyler SMITH 130 Australian Capital Territory 14 1.45  
28 Apr 2019 15:40 58   4 Mens Sprint Medley Under 13                
28 Apr 2019 15:30 57   4 Womens Sprint Medley Under 13 Klara STEINHAUSER 115 Australian Capital Territory      
27 Apr 2019 11:40 6   4 Womens 200 metres Hurdles Under 13 Elli SYMONDS 710 Victoria 6 30.20  
27 Apr 2019 13:35 14   5 Mens Javelin Throw Under 13 Logan SANDLAND 726 Victoria 2 38.67  
28 Apr 2019 14:40 53   5 Womens 4x100 metres Relay Under 13 Chelsea SCOLYER 613 Tasmania      
27 Apr 2019 14:35 19   5 Mens 200 metres Under 13 Caylon SEELANDER 826 Western Australia 5 25.40  
28 Apr 2019 10:35 35   6 Womens 100 metres Under 13 Chelsea SCOLYER 613 Tasmania 1 12.56  
27 Apr 2019 10:45 2   6 Mens Long Jump Under 13 Caylon SEELANDER 826 Western Australia 11 5.42  
28 Apr 2019 15:30 57   6 Womens Sprint Medley Under 13 Kalliyan SEREMET 414 Queensland      
27 Apr 2019 10:50 3   6 Womens Shot Put Under 13 Lauren SHELTON 614 Tasmania 11 9.54  
27 Apr 2019 14:35 19   6 Mens 200 metres Under 13 Luke SIMPSON 529 South Australia 15 27.00  
28 Apr 2019 14:50 54   6 Mens 4x100 metres Relay Under 13 Lucas SULLIVAN 627 Tasmania      
27 Apr 2019 15:00 20   6 Mens High Jump Under 13 Aiden SUTTON 530 South Australia 14 1.45  
28 Apr 2019 12:55 45   7 Womens 100 metres Under 13 Chelsea SCOLYER 613 Tasmania 1 12.30  
28 Apr 2019 14:05 50   7 Mens 400 metres Under 13 Luke SIMPSON 529 South Australia      
28 Apr 2019 15:30 57   7 Womens Sprint Medley Under 13 Bethany STERNAGEL 515 South Australia      
27 Apr 2019 11:55 7   7 Mens 200 metres Hurdles Under 13 Lucas SULLIVAN 627 Tasmania 12 29.30  
27 Apr 2019 13:15 12   7 Womens 200 metres Hurdles Under 13 Elli SYMONDS 710 Victoria 7 30.49  
28 Apr 2019 14:50 54   8 Mens 4x100 metres Relay Under 13 Raphin SCHARPF 528 South Australia      
27 Apr 2019 16:05 25   8 Mens 200 metres Under 13 Caylon SEELANDER 826 Western Australia 7 26.38  
28 Apr 2019 14:50 54   8 Mens 4x100 metres Relay Under 13 Luke SIMPSON 529 South Australia      
27 Apr 2019 14:20 17   8 Womens 200 metres Under 13 Klara STEINHAUSER 115 Australian Capital Territory      
28 Apr 2019 13:15 47   8 Womens Triple Jump Under 13 Elli SYMONDS 710 Victoria      
28 Apr 2019 11:35 40   9 Womens Discus Throw Under 13 Lauren SHELTON 614 Tasmania 17 26.07  
28 Apr 2019 09:35 32   9 Mens Shot Put Under 13 Taj SMITH 827 Western Australia 9 11.56  
27 Apr 2019 15:00 20   9 Mens High Jump Under 13 Joshua SULLIVAN 729 Victoria 17 1.40  
28 Apr 2019 11:45 42   10 Mens Triple Jump Under 13           1 12.25  
28 Apr 2019 13:20 48   12 Mens Discus Throw Under 13 Logan SANDLAND 726 Victoria      
27 Apr 2019 15:00 20   12 Mens High Jump Under 13 Nathaniel SULZBERGER 628 Tasmania 1 1.71  
28 Apr 2019 11:45 42   12 Mens Triple Jump Under 13           9 10.76  
28 Apr 2019 09:35 32   14 Mens Shot Put Under 13 Thomas SIMS 727 Victoria 16 9.73  
28 Apr 2019 13:20 48   14 Mens Discus Throw Under 13 Taj SMITH 827 Western Australia      
28 Apr 2019 09:25 30   15 Womens High Jump Under 13 Kalliyan SEREMET 414 Queensland 2 1.69  
27 Apr 2019 15:00 20   15 Mens High Jump Under 13 Thomas SIMS 727 Victoria 1 1.71  
28 Apr 2019 11:45 42   15 Mens Triple Jump Under 13 Tyler SMITH 130 Australian Capital Territory 17 9.93  
28 Apr 2019 09:55 33   15 Womens 1500 metres Under 13 Bethany STERNAGEL 515 South Australia 14 319.59  
28 Apr 2019 13:15 47   17 Womens Triple Jump Under 13 Chelsea SCOLYER 613 Tasmania      
27 Apr 2019 13:35 14   17 Mens Javelin Throw Under 13 Taj SMITH 827 Western Australia 12 31.82  
27 Apr 2019 15:25 23   17 Mens 1500 metres Race Walk Under 13 Declan SOMERS 828 Western Australia 7 457.04  
28 Apr 2019 11:45 42   18 Mens Triple Jump Under 13 Caylon SEELANDER 826 Western Australia 6 11.17  
27 Apr 2019 12:45 10   19 Womens Long Jump Under 13 Kalliyan SEREMET 414 Queensland 2 5.43  
28 Apr 2019 09:35 32   20 Mens Shot Put Under 13 Logan SANDLAND 726 Victoria 2 15.11  
27 Apr 2019 10:45 2   20 Mens Long Jump Under 13 Tyler SMITH 130 Australian Capital Territory 7 5.49  
      21   Raphin SCHARPF 528 South Australia 16 4.84  
28 Apr 2019 09:35 32   21 Mens Shot Put Under 13 Nathaniel SULZBERGER 628 Tasmania 17 9.65  
28 Apr 2019 11:55 43 2 2 Womens 400 metres Under 13 Kalliyan SEREMET 414 Queensland 15 64.90  
28 Apr 2019 12:10 44   2 Mens 400 metres Under 13 Luke SIMPSON 529 South Australia 5 58.14  
28 Apr 2019 10:50 36   3 Mens 100 metres Under 13 Marco SPAGNUOLO 728 Victoria 12 12.84  
28 Apr 2019 09:15 27   5 Womens 80 metres Hurdles Under 13 Elli SYMONDS 710 Victoria 12 14.03  
28 Apr 2019 11:55 43   6 Womens 400 metres Under 13 Klara STEINHAUSER 115 Australian Capital Territory 18 65.63  
28 Apr 2019 10:50 36   8 Mens 100 metres Under 13 Lucas SULLIVAN 627 Tasmania 18 13.55  
27 Apr 2019 12:35 9   10 Womens 800 metres Under 13 Bethany STERNAGEL 515 South Australia 15 156.15  
28 Apr 2019 09:30 31 3 6 Mens 80 metres Hurdles Under 13 Lucas SULLIVAN 627 Tasmania 16 13.69  
27 Apr 2019 14:20 17   7 Womens 200 metres Under 13 Chelsea SCOLYER 613 Tasmania 2 26.40  
28 Apr 2019 10:50 36   8 Mens 100 metres Under 13 Raphin SCHARPF 528 South Australia 17 13.42  
28 Apr 2019 10:35 35   8 Womens 100 metres Under 13 Klara STEINHAUSER 115 Australian Capital Territory 18 14.20